Najlepsze psie produkty! Część druga

blog_2

Wbrew pozorom gadżety to produkty, które niekoniecznie muszą być powiązane tylko z elektroniką. Posiadanie psa, również może się wiązać z posiadaniem „psich gadżetów”, które mniej lub bardziej ułatwiają nam życie. Dlatego też poniżej znajdziesz opis kilku najbardziej przydatnych akcesoriów, które mogę wam polecić zarówno ze względu na zastosowanie, jak i firmę. Przeczytaj koniecznie!

Przede wszystkim powinieneś zaopatrzyć się w piłkę – pyszczek, ponieważ jest to prawdziwy hit wszystkich psich spacerów. Co prawda zwykle piłka z TPR jest zdecydowanie od niej trwalsza, to jednak pyszczek swoim dźwiękiem pobudza psa do działania nawet wówczas, gdy jest on pogrążony w hipnotycznym węszeniu za króliczymi bobkami.

Kolejnym produktem, o którego zakupie warto pomyśleć jest ubranko zimowe. Jest doskonałe rozwiązanie, gdy musimy wychodzić na spacery z naszym pieskiem w wielki mrozy oraz gdy na około pełno wysokiego śniegu. W szczególności jest to produkt polecany, dla zwierzaków, które nie mają zbyt dużo futerka, albo mają bardzo krótkie futerko, przede wszystkim w okolicy brzucha i pachwiny, gdyż są to obszary narażone na bezpośrednie rażenie połączenia śniegu oraz mrozu. 

Ciekawym akcesoriem dla psa jest klatka, zwana kennel. Bardzo często używa się jej przy terapii lęku separacyjnego, kiedy to taką klatką zabiera się ze sobą niemal wszędzie. Generalnie rzecz ujmując chodzi oto, że jeśli mamy taką klatkę zawsze przy sobie, to stanowi ona pewną, bezpieczną przystań dla naszego pupila, świat wokół może się walić i palić, ale póki jest koło niego jego klatka to jest spokój. 

Wygodnym rozwiązaniem jest również przepinana smycz, nad którą rzeczywiście warto się zastanowić. Można ją stosować na co dzień,  a największymi zaletami tej smyczy jest: regulowana ręcznie długość smyczy z kilkoma miejscami przepięcia, niepalący, wytrzymały materiał, który niełatwo się brudzi, ale łatwo czyści. Doskonale sprawdza się ona w trakcie wycieczek komunikacją publiczną oraz w samochodzie. Dodatkowo można ją zwinąć, wsadzić do kieszeni, schować do plecaka i zajmuje mniej miejsca niż Flexi. W końcu, na drugi karabińczyk zapiąć można innego psa, np. znalezionego, i doprowadzić go do bezpiecznego miejsca.

Koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w także w sznurek do gryzienia dla pieska. Jest to zabawka, która sprawdza się w domu praktycznie zawsze. Jego wielki atutem jest to, że nieważny, czy sznurek jest duży, czy mały; kolorowy czy o dość monotonnych barwach – zawsze jest źródłem niesamowitej zabawy. Dodatkowo służy on do przeciągania się, choć pies lubi też sobie podrzucać go sam oraz świetnie się na niego poluje. Jednak przede wszystkim gryzienie takiego sznurka jest czymś, co większość psów rozluźnia, dlatego też zawsze sznurek powinien być dostępny w każdym domu.