Szarpak dla psa– coś więcej niż tylko zabawka!

blog_2

Wszyscy kochamy psy i uwielbiamy się z nimi bawić, ale  mimo stale rosnącej popularności szarpaka, jako zabawki dla psów, wielu z Was zastawia się z pewnością czym faktycznie jest? Zadaje sobie pytanie jak wykorzystać jego możliwość i w jaki sposób może on pozytywnie wpłynąć na naszego psa? Poniżej znajdziesz krótki poradnik na ten temat, przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że szarpak to wyjątkowa zabawka, która umożliwia realizację rzeczywistych potrzeb psa, a więc aktywności fizycznej, bliskiego kontaktu z właścicielem i zabawy. Dodatkowo, jeśli jest on prawidłowo użytkowany to może pomóc skupić uwagę szczenięcia w czasie szkolenia czy też zabawy. Warto wspomnieć także o tym, że Royal Canin – ekspert w dziedzinie zdrowego żywienia psów i kotów oraz kształtowania odpowiedzialnej i pełnej szacunku postawy wobec zwierząt dostrzegł te cechy szarpaków już ponad 2 lata temu.

Przede wszystkim dzięki sugestiom i opiniom współpracujących z Royal Canin profesjonalistów, każde szczenię opuszczające hodowlę zrzeszoną w Klubie Top Hodowców Royal Canin, otrzymuje w wyprawce swój własny, niepowtarzalny szarpak. W ten oto sposób wcielana jest w życie zasada, którą Royal Canin kieruje się od ponad 45 lat, czyli prawdziwe potrzeby zwierząt na pierwszym miejscu! Musisz wiedzieć także, że ręcznie pleciony szarpak doskonale odpowiada rozmiarowi pyszczka szczenięcia, nie podrażniając jego dziąseł. Jakby tego było mało to w przeciwieństwie do popularnych sznurkowych zabawek, istotną jego cechą jest również elastyczność oraz bezpieczeństwo użytkowania, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości wykonania.

Nie powinniśmy jednak zapominać, że szarpak to nie gryzak, nadający się do samodzielnej zabawy, ponieważ służy on tylko i wyłącznie wspólnej aktywności psa z człowiekiem. Oprócz tego warto również dodać, iż wyprodukowanie każdego szarpaka, dostępnego w wyprawce Klubu Top Hodowców Royal Canin, nie byłoby możliwe bez wsparcia i zaangażowania fundacji dogoterapeutycznej PO TO JESTEM, zajmującej się terapią osób niepełnosprawnych z udziałem psów. Powinieneś być świadomy, że już od 2012 roku podopieczni Fundacji z pasją i zaangażowaniem zajmują się wyplataniem szarpaków, tworząc wspaniałe narzędzie do budowania silnej relacji psów i ich Opiekunów!

Warto wiedzieć także o tym, że podopieczni Fundacji to często osoby starsze lub o ograniczonej sprawności, dla których uczestnictwo w procesie produkcji zabawek dla psów, daje poczucie „bycia potrzebnym”, wnosi w ich życie możliwość aktywizacji zawodowej, a ponadto daje szansę podjęcia pracy, której namacalne efekty mogą obserwować każdego dnia. Dlatego też przekonaj się sam, że szarpak to więcej niż zabawka.