BAYER Kiltix - Obroża dla psów

blog_2

Jeśli masz w domu psa to doskonale wiesz, co to znaczy zmierzyć się z zakupem odpowiedniej obroży dla swojego pupila. Niestety, ale są one zmorą każdego właściciela. Którą obrożę kupić? Czym się kierować przy wyborze? Która obroża jest sprawdzona? Aby ułatwić Ci zadanie poniżej znajdziesz dokładny opis obroży firmy Bayer Kiltix, w którą rzeczywiście warto zainwestować. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że producentem obroży, którą chce Ci przedstawić jest firma Bayer (zobacz produkty firmy w sklepie internetowym: https://www.krakvet.pl/bayer-m-22.html). Kupując obrożę przez Internet za dostawę zapłacisz tylko 9,90 złotego, natomiast przy zakupach powyżej 99 złotych masz wysyłkę za darmo! Jeżeli chodzi o odbiór osobisty albo zlecenie odbioru to robisz to w wybranej firmie kurierskiej. Zanim jednak dokonasz zamówienia powinieneś wybrać odpowiedni rozmiar obroży dla swojego pieska. Do wyboru masz małe obroże o długości 38 centymetrów (kosztują 42, 23 złotego), średnie o długości 53 centymetrów (ich cena to 46,15złotego) oraz długie o długości 70 centymetrów, które kosztują  51, 67 złotego.

Przede wszystkim musisz jednak wiedzieć, że obroża firmy Bayer zawiera dwie substancje czynne: propoksur, należący do pochodnych kwasu karbaminowego oraz syntetyczny pyretroid - flumetrynę. Największym atutem tego produktu jest to, że podczas noszenia obroży przez zwierzę uwalniają się one w sposób ciągły i rozprzestrzeniają w jego sierści, działając na pchły i kleszcze w sposób kontaktowy. Natomiast wchłanianie obydwu składników przez skórę psów jest znikome i nie stanowi żadnego zagrożenia dla zwierząt. Warto wspomnieć także o tym, że działanie preparatu utrzymuje się do siedmiu miesięcy, więc jest to długoterminowy zakup.

Taka obroża jest idealna do zwalczania i ochrony przed inwazją kleszczy z gatunku Rhipicephalus sanguineus oraz Ixodes ricinus, jak też pcheł Ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis atakujących psy. Jednak obroży nie powinno się używać u psów chorych, z rozległymi zmianami skóry oraz będących w okresie rekonwalescencji. Powinniśmy być także przygotowani na to, że w sporadycznych przypadkach w pierwszych dniach po założeniu obroży może wystąpić lekkie swędzenie skóry. Przy wystąpieniu reakcji nadwrażliwości należy zdjąć obrożę. Koniecznie musisz także wiedzieć, że w razie niebezpieczeństwa to odtrutką jest Propoxur - siarczan atropiny; Flumetyrna - leczenie objawowe (brak specyficznej odtrutki).

Jeżeli chodzi o zastosowanie to obrożę należy wyjąć ze szczelnego opakowania, rozwinąć i usunąć plastikowe ograniczniki na gładkiej wewnętrznej stronie obroży, trzymając za końce kilkakrotnie lekko rozciągając dla ułatwienia wydostawania się substancji aktywnej, a następnie założyć luźno na szyi zwierzęcia przeciągając przez klamerkę. Generalnie rzecz ujmując to obroża powinna być noszona stale z wyjątkiem kąpieli, ale można ją założyć ponownie gdy sierść wyschnie. Jednak w pojedynczych przypadkach w czasie noszenia obroży możliwa jest inwazja kleszczy, które odpadają najpóźniej po trzech dniach bez ssania krwi. Pamiętajcie przede wszystkim, że obroża Kiltix przeznaczona jest wyłącznie do stosowania zewnętrznego.