BIOWET Oticlar - preparat do pielęgnacji uszu psów i kotów

blog_2

Posiadanie zwierzaka to wielka odpowiedzialność, z której powinniśmy zdawać sobie sprawę. Poza dostarczeniem naszemu pupilowi jedzenia musimy zadbać także o jego legowisko oraz zdrowie, a w tym między innymi o pielęgnację uszu psów i kotów. Poniżej znajdziesz krótki opis preparatu do pielęgnacji uszu psów i kotów.

Zacznijmy od tego, że producentem tego preparatu jest firma Biowet. Najważniejszy w tym produkcie jest ksylen, który poprzez działanie woskowino-lityczne, zapewnia doskonałą rozpuszczalność woskowiny. Natomiast gliceryna i glikol propylenowy dzięki swym właściwościom rozmiękczającym i łagodzącym, ułatwiają przenikanie substancji czynnych i zapewniają roztworowi doskonałą tolerancję. Dodatkowo gliceryna posiada silne właściwości rozpuszczające, a Mentol i Tymol łączą właściwości antyseptyczne i odwadniające (nadają zapach). Warto także wiedzieć, że Mentol wywiera ponadto lekkie działanie znieczulające. Jednak połączenie tych wszystkich właściwości czyni OTICLAR doskonałym preparatem pielęgnacyjnym dla uszu psów i kotów

Jeżeli chodzi o wskazania, co do tego produktu to OTICLAR może być stosowany do toalety uszu psów i kotów w sposób regularny raz do dwóch razy tygodniowo. W przypadku, gdy mam do czynienia ze stanami chorobowymi uszu, zazwyczaj podaje się go celem wstępnego oczyszczenia kanału słuchowego, przed zastosowaniem właściwego środka terapeutycznego. Powinieneś wiedzieć, że zbyt duża ilość woskowiny może obniżać bowiem skuteczność działania zasadniczego preparatu.

Co do sposobu użycia to preparat należy stosować tylko i wyłącznie zewnętrznie do uszu. Należy wprowadzać po kilka mililitrów roztworu do kanału słuchowego i czyścić, powtarzając zabieg aż do uzyskania pełnego oczyszczenia ucha. Pamiętaj jednak, że o ile wytwarzanie woskowiny jest bardzo obfite można ponawiać stosowanie preparatu raz dziennie przez dwa lub trzy kolejne dni bez obawy wystąpienia powikłań. Warto jednak wiedzieć, że u psów (zwłaszcza zwisłouchych) cierpiących na przewlekłe zapalenie ucha zewnętrznego, codzienne stosowanie preparatu pozwala uzyskać szybszą poprawę.

Cena tego produktu to 12,90 złotego za 50 mililitrów preparatu. Jeżeli zaś chodzi o dostawę to  koszt dostawy to 9,90 złotego, ale jeśli dokonamy zakupów powyżej 99 złotych to wysyłka jest gratis. Na koniec warto wspomnieć także o składzie tego preparatu. Przede wszystkim znajdziemy tam pięć gram ksylenu, dwa gramy gliceryny, jeden gram mentolu, dwa gramy tymolu, glikol propylenowy do 100 mililitrów.